Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Wielu z nas kojarzy bibliotekę głównie z wypożyczaniem książek i czytaniem. Ale czy wiesz, że nasza biblioteka ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko literatura? Szczególnie dla osób, które szukają nowych możliwości rozwoju i aktywności. To właśnie dla nich biblioteka rozpoczęła innowacyjne zajęcia, dając tym samym impuls do odkrywania nowych pasji i zainteresowań. Biblioteka jako miejsce, gdzie można nie tylko zaspokajać swoje potrzeby czytelnicze, ale również rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Jeśli zawsze marzyliście o tworzeniu rękodzieła to teraz jest do tego doskonała okazja. To właśnie w bibliotece możesz znaleźć społeczność pełną podobnie myślących osób, gotowych do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Możesz poznać nowych przyjaciół, wymienić się pomysłami i inspirować się nawzajem. Gminna Biblioteka Publiczna w Rejowcu oferuje cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem cykl warsztatów „Seniorze Jesteś ważny!” zorganizowanych dzięki finansowemu wsparciu Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej . Projekt zainaugurowany został dnia 09.02.2024 roku, w edycji wiosennej obyło się już 12 spotkań, uczestniczki wykonały glicerynowe mydełka, pisanki, dekorowane świeczki, palmy wielkanocne, pomalowały w atystyczny sposób torby na zakupy, oraz wzieły udział w warsztatach regionalnych smaków. Kolejne spotkania juz jesienią. Zapraszamy!
 
 
Warsztaty mydlarskie.
 
 
Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych.
 
 
Warsztaty wielkanocnych smaków.
 
Warsztaty dekorowania świec wielkanocnych.
 
 
 
 
 
 
Artystyczne torby na zakupy. 
 
 
 
 

Drodzy czytelnicy, zapraszamy do udziału w ciekawej inicjatywie "Rejowiecki poż​​eracz książek" Jeśli ktoś chciałby napisać swoją opinię ma temat przeczytanej książki lub polecić coś do czytania innym, to od dziś można wysyłać na naszego messengera lub mejla bpgrejowiec@o2.pl zgłoszenia. Najciekawsze opinie opublikujemy na naszym FB i stronie internetowej oraz nagrodzimy wyjątkową przypinką lub magnesem na lodówkę. Mole książkowe, mobilizujemy siły, do dzieła!

 

 

Dziękujemy naszym młodym czytelnikom za udział w ostatnich zajęciach z aktywnego czytania.      Do zabawy zainspirowała nas książka "Miejsce na miotle" Julii Donaldson. Uczestnicy zajęć mogli posłuchać niesamowitej opowieści o przyjaźni i włączyć się do zabawy. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu powstały świetne prace plastyczne oraz zabawne zdjęcia w naszej ,,straaasznej ramce".  Zapraszamy na zajęcia wszystkie chętne dzieci w każdy wtorek o godz.15.00 do biblioteki.

Grafika wektorowa Uśmiechnięte słoneczko, obrazy wektorowe, Uśmiechnięte  słoneczko ilustracje i kliparty

WAKACJE W BIBLIOTECE

Zapraszamy dzieci na spotkania wakacyjne w bibliotece

1. Głośne czytanie bajek - w każdy piątek lipca, godz.11.00.

2. Zajęcia w bibliotece ,,Śpiewmy, rysujemy, malujemy" (wtorki w miesiącu sierpniu, godz.11.00)

3. Konkurs rysunkowy -,, Jak spędziłeś(aś) wakacje?".- (do końca wakacji).

 

KONKURSY NA WAKACJE                          

Najaktywniejszy czytelnik wakacji

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich naszych czytelników, młodszych i starszych, dzieci i młodzież. Czytelnicy, którzy przeczytają najwięcej książek w czasie wakacji otrzymają nagrody.

Zabierz książkę na wakacje

Konkurs skierowany  jest do dzieci i młodzieży w wieku do lat 15. Polega na tym, że masz zrobić sobie zdjęcie  z książką w miejscu gdzie spędzasz wakacje. Następnie zdjęcie wysłać na adres biblioteki: bpgrejowiec@o2.pl .Najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone.

Konkursy trwają do końca wakacji.

 

„Raz tylko w roku jest Dzień Matki,
choć mamusiom co dzień należą się kwiatki,
czerwonej róży pączek
na dobrego dnia początek,
puszyste georginie
na marzeń spełnienie…”
 

MAJOWA ABOLICJA DLA CZYTELNIKÓW

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tygodnia Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna ogłasza abolicję dla czytelników. Zapraszamy wszystkich dłużników do oddawania przetrzymywanych materiałów bibliotecznych! W maju – od 08.05.2021 r. do 31.05.2021 r., nie będą naliczane kary. Zapraszamy!

 

Wystawa - Papież Jan Paweł II

Z okazji przypadającej 18 maja 2021 roku rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), zachęcamy do skorzystania z wystawy przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rejowcu w okresie od 12 do 21 maja 2021 r.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II.

Zdjęcia z wystawy znajdują się w zakładce GALERIA.

 

Rozstrzygnięcie konkursu

Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs ph. ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna " został rozstrzygnięty. Konkurs został zorganizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Rejowcu. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas VII, IV i II.  Komisja dokonała oceny prac i jednogłośnie zdecydowała, że wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zdjęcia prac konkursowych znajdują się w zakładce GALERIA.

PIĘKNE JAJKA,PISANKI,OZDOBY WIELKANOCNE,RĘKODZIEŁO - 7171167805 - oficjalne  archiwum Allegro | Easter crafts, Easter diy, Diy spring crafts

Konkurs „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna". Mogą to być palmy, pisanki, kraszanki, baranki itp. Termin składania prac - 26.03.2021. Przewidziane nagrody za udział w konkursie. Zapraszamy.

Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

          Balony czerwone serca na Walentynki 25 cm 100 szt 7136546424 - Allegro.plWALENTYNKI W BIBLIOTECE

Walentynki to bardzo miły temat dla wielu bibliotekarzy. My również jak co roku z okazji Święta Zakochanych zapraszamy najmłodszych czytelników do udziału w konkursie pod hasłem ,,Kartka dla mojej Walentynki". Kartki walentynkowe mogą być wykonane dowolną techniką: malowane, rysowane, itp. Prace prosimy składać do 10 lutego.

Prace zostaną wystawione na bibliotecznej wystawie. Przewidziane nagrody.

 

Zapraszamy naszych Czytelników do zabawy  ,,Walentynkowa zabawa z książką". Zabawa polega na tym, że czytelnicy wypożyczają książkę ,,w ciemno" nie znajac tytułu i autora. Książki będą przygotowane przez bibliotekarki, które ozdobią je czerwonym serduszkiem.

Ze względu na to, że Dzień Zakochanych wypada w niedzielę, w naszej bibliotece Walentynki obchodzimy 12 lutego (piątek).

Dla czytelników biorących udział w naszej zabawie czekają niespodzianki.

                            ZAPRASZAMY

ZAŁĄCZNIKI:

  • klauzula
    Utworzono dnia 20.02.2024, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • regulamin
    Utworzono dnia 20.02.2024, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek   8.00-16.00

 

Wtorek            8.00-17.00  
Środa             8.00- 16.00  
Czwartek        8.00-16.00  
Piątek             8.00- 16.00  
   

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny